Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
227 postów 4862 komentarze

Dum spiro, spero...

contessa - widziane okiem skrzypka na dachu... Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

10.01.2013 – ZAPAL ŚWIATEŁKO PAMIĘCI !!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To pierwsze światełko w Nowym Roku i będzie trochę inne od poprzednich...

 

Kilka dni temu młody, może 25-letni cudzoziemiec gdy dowiedział się, że jestem Polką,  powiedział mi – a wie pani, że pod Smoleńskiem  był zamach ???

Skąd u niego takie zdanie ? Przecież polskie serwisy informacyjne wysyłają w świat całkiem inny przekaz. Z resztą mój rozmówca nie jest jedynym, który ma takie zdanie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy podobne rozmowy zdarzały mi się wielokrotnie, z przedstawicielami różnych narodów. W różnym wieku i o różnym statusie społecznym. Słowo „zamach” powtarzało się w nich wielokrotnie, z uzasadnieniem mniej lub bardziej zbliżonym do wiedzy jaką w tym temacie posiadamy. Moim rozmówcom Polska momentalnie kojarzyła się ze Smoleńskiem, a Smoleńsk z Polską.

To znak, że świat nie wierzy w „katastrofę” smoleńską !

Świat nie tylko nie wierzy, świat się dziwi dlaczego władze RP oddały śledztwo Rosji jeśli zginął prezydent RP, a nie prezydent FR. Dziwi się dlaczego ignorancki raport MAK i ten polski wypierają badania naukowców oparte na rzetelnej wiedzy. „Proszę pani, my wiemy o waszych miesięcznicach, wiemy że biorą w nich udział tysiące Polaków i tak trzymać !”. Ileż to razy na pożegnanie moi rozmówcy pokazywali znak „Victoria”. Tak było i tym razem...

Ja wiem, że oni  niewiele wiedzą o obecnej polskiej codzienności ale wiedzą, że 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku to nie był wypadek.  Wiedzą Europejczycy, Amerykanie, w Japonii i w innych odległych krajach.

Dzisiejsze światełko zapalam w imieniu młodzieńca z Etiopii. To on był moim rozmówcą...

POLAKU – DZIŚ 10.01.2013. PRZYŁĄCZ SIĘ I TY !

GDY ZMROK ZAPADNIE ZAPAL ŚWIATEŁKO PAMIĘCI !!!

DO MODLITWY ZA DUSZE OFIAR SMOLEŃSKICH DOŁĄCZ MODLITWĘ W INTENCJI WOLNEJ POLSKI

 

 

KOMENTARZE

 • Znow kolejny miesiac znaczony swiatlem pamieci.
  Nie znikna emocje poki tajemnica nie zostanie wyjasniona, kto nam "podcial" skrzydla.
  Rzad idzie w zaparte, stajac sie sojusznikiem sprawcow tej bestialskiej zbrodni. Proba otrucia w Brukseli polskiego profesora ze Stanow Zjednoczonych, ktory tam przyjechal przedstawic swoje wynik badan naukowych swiadczy, ze sprawcy zamachu nie szczedza srodkow, zeby sprawe wyciszyc.
  My, chcac poznac prawde, musimy wciaz o niej mowic i publikowac nowe odkrycia w tym zakazanym sledztwie.
 • Skąd u niego Etiopczyka takie zdanie ?
  Całe szczęście, że prof. Binienda przedstawia wyniki swoich badań nie tylko w Polsce, ale również w USA, Kanadzie, Chinach, Francji, czy też Wielkiej Brytanii. Z jego wynikami zapoznają się naukowcy oraz różni specjaliści zajmujący się wypadkami lotniczymi.
  Ten temat jest już znany nie tylko w Europie, ale jak sama zobaczyłaś również na świecie.
  Jedynie wiernopoddańcza w stosunku do Rosji postawa polskiego rządu i polskiego "prezydęta" powoduje to, że katastrofa pokazana dzisiaj jako zamach, nie trafiła ponownie na czołówki mediów całego świata.
  To, że trafi na nie jest tylko kwestią czasu
 • @Autor
  zapaliłem,
  dzięki za przypomnienie i Etiopczyka.
 • Nigdy juz nie będzie tak samo
  Cześć ich pamięci. Pamiętam każdego z nich z osobna. Żal i przerażenie. Współczuję Rodzinom i wszystkim nam.
 • Płonie
  Na mym parapecie. Dzięki za wpis. Ma wartość, duchową. Dziękuję.
 • @Skad my to znamy 17:34:33
  Tak ! Mówmy, niech zainteresowanie sprawą smoleńską jest widoczne. Piętnujmy nieprawidłowości tzw. śledztwa bo przyjęte przez prokuratury wojskowe metody nie mają nic wspólnego z prawdziwym śledztwem.
  Droga Polski do normalności wiedzie i przez Smoleńsk !
  Pozdrawiam.
 • @Bogdan 17:41:03
  Mnie zamurowało gdy mi to powiedział. Nie było czasu dowiedzieć się skąd wie, raczej interesowało mnie ile wie. Sporo wiedział... Nie wiedział o zamianach ciał, o zmasakrowanych zwłokach nie w wyniku wypadku, a co wydało się w trakcie ekshumacji.
  Mój wstyd, zażenowanie i szok moich rozmówców - to trudno opisać... Ale bardziej wstydziłabym się gdybym o tym nie wspomniała.
  Pozdrawiam.
 • @Asadow 18:06:35
  Dzięki za światełko!
  Za miesiąc zapal znów.
  Pozdrawiam.
 • @gra 18:23:12
  Ja od dawna sobie nie współczuję, współczucie zastąpił gniew i bunt.
  I tak już zostanie.
  Pozdrawiam.
 • @Łukasz Roman 21:35:27
  Ja również dziękuję.

  To światełko zapalam co miesiąc od ponad 2 lat chyba. Proszę zapraszać znajomych, przyjaciół. Niech płoną w imię pamięci i na hańbę sprawców.
  Pozdrawiam.
 • @contessa 00:30:51
  Przyłączam się do podziękowań za Twoją wierność i systematyczność.

  Wczoraj w Katedrze oraz pod pałacem było nas może 4/5, co każdego 10 miesiaca. Śnieżyca iście syberyjska niejednego zatrzymała w domu.
  Po mszy św. już było bezwietrznie i bez śnigo-deszczu. Lekki mróz oblókł trotuar i jezdnie szklistą powłoką. Przeprosiłam idącą obok samotnie kobietę i zapytałam, czy możemy obie trzymać się siebie, odpowiedziala: mam 83 lata.
 • @sowa13 15:14:19
  Dziękuję za wzruszającą relację.
  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY