Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
227 postów 4862 komentarze

Dum spiro, spero...

contessa - widziane okiem skrzypka na dachu... Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

10.01.2013 – ZAPAL ŚWIATEŁKO PAMIĘCI !!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To pierwsze światełko w Nowym Roku i będzie trochę inne od poprzednich...

 

Kilka dni temu młody, może 25-letni cudzoziemiec gdy dowiedział się, że jestem Polką,  powiedział mi – a wie pani, że pod Smoleńskiem  był zamach ???

Skąd u niego takie zdanie ? Przecież polskie serwisy informacyjne wysyłają w świat całkiem inny przekaz. Z resztą mój rozmówca nie jest jedynym, który ma takie zdanie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy podobne rozmowy zdarzały mi się wielokrotnie, z przedstawicielami różnych narodów. W różnym wieku i o różnym statusie społecznym. Słowo „zamach” powtarzało się w nich wielokrotnie, z uzasadnieniem mniej lub bardziej zbliżonym do wiedzy jaką w tym temacie posiadamy. Moim rozmówcom Polska momentalnie kojarzyła się ze Smoleńskiem, a Smoleńsk z Polską.

To znak, że świat nie wierzy w „katastrofę” smoleńską !

Świat nie tylko nie wierzy, świat się dziwi dlaczego władze RP oddały śledztwo Rosji jeśli zginął prezydent RP, a nie prezydent FR. Dziwi się dlaczego ignorancki raport MAK i ten polski wypierają badania naukowców oparte na rzetelnej wiedzy. „Proszę pani, my wiemy o waszych miesięcznicach, wiemy że biorą w nich udział tysiące Polaków i tak trzymać !”. Ileż to razy na pożegnanie moi rozmówcy pokazywali znak „Victoria”. Tak było i tym razem...

Ja wiem, że oni  niewiele wiedzą o obecnej polskiej codzienności ale wiedzą, że 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku to nie był wypadek.  Wiedzą Europejczycy, Amerykanie, w Japonii i w innych odległych krajach.

Dzisiejsze światełko zapalam w imieniu młodzieńca z Etiopii. To on był moim rozmówcą...

POLAKU – DZIŚ 10.01.2013. PRZYŁĄCZ SIĘ I TY !

GDY ZMROK ZAPADNIE ZAPAL ŚWIATEŁKO PAMIĘCI !!!

DO MODLITWY ZA DUSZE OFIAR SMOLEŃSKICH DOŁĄCZ MODLITWĘ W INTENCJI WOLNEJ POLSKI

 

 

KOMENTARZE

 • Znow kolejny miesiac znaczony swiatlem pamieci.
  Nie znikna emocje poki tajemnica nie zostanie wyjasniona, kto nam "podcial" skrzydla.
  Rzad idzie w zaparte, stajac sie sojusznikiem sprawcow tej bestialskiej zbrodni. Proba otrucia w Brukseli polskiego profesora ze Stanow Zjednoczonych, ktory tam przyjechal przedstawic swoje wynik badan naukowych swiadczy, ze sprawcy zamachu nie szczedza srodkow, zeby sprawe wyciszyc.
  My, chcac poznac prawde, musimy wciaz o niej mowic i publikowac nowe odkrycia w tym zakazanym sledztwie.
 • Skąd u niego Etiopczyka takie zdanie ?
  Całe szczęście, że prof. Binienda przedstawia wyniki swoich badań nie tylko w Polsce, ale również w USA, Kanadzie, Chinach, Francji, czy też Wielkiej Brytanii. Z jego wynikami zapoznają się naukowcy oraz różni specjaliści zajmujący się wypadkami lotniczymi.
  Ten temat jest już znany nie tylko w Europie, ale jak sama zobaczyłaś również na świecie.
  Jedynie wiernopoddańcza w stosunku do Rosji postawa polskiego rządu i polskiego "prezydęta" powoduje to, że katastrofa pokazana dzisiaj jako zamach, nie trafiła ponownie na czołówki mediów całego świata.
  To, że trafi na nie jest tylko kwestią czasu
 • @Autor
  zapaliłem,
  dzięki za przypomnienie i Etiopczyka.
 • Nigdy juz nie będzie tak samo
  Cześć ich pamięci. Pamiętam każdego z nich z osobna. Żal i przerażenie. Współczuję Rodzinom i wszystkim nam.
 • Płonie
  Na mym parapecie. Dzięki za wpis. Ma wartość, duchową. Dziękuję.
 • @Skad my to znamy 17:34:33
  Tak ! Mówmy, niech zainteresowanie sprawą smoleńską jest widoczne. Piętnujmy nieprawidłowości tzw. śledztwa bo przyjęte przez prokuratury wojskowe metody nie mają nic wspólnego z prawdziwym śledztwem.
  Droga Polski do normalności wiedzie i przez Smoleńsk !
  Pozdrawiam.
 • @Bogdan 17:41:03
  Mnie zamurowało gdy mi to powiedział. Nie było czasu dowiedzieć się skąd wie, raczej interesowało mnie ile wie. Sporo wiedział... Nie wiedział o zamianach ciał, o zmasakrowanych zwłokach nie w wyniku wypadku, a co wydało się w trakcie ekshumacji.
  Mój wstyd, zażenowanie i szok moich rozmówców - to trudno opisać... Ale bardziej wstydziłabym się gdybym o tym nie wspomniała.
  Pozdrawiam.
 • @Asadow 18:06:35
  Dzięki za światełko!
  Za miesiąc zapal znów.
  Pozdrawiam.
 • @gra 18:23:12
  Ja od dawna sobie nie współczuję, współczucie zastąpił gniew i bunt.
  I tak już zostanie.
  Pozdrawiam.
 • @Łukasz Roman 21:35:27
  Ja również dziękuję.

  To światełko zapalam co miesiąc od ponad 2 lat chyba. Proszę zapraszać znajomych, przyjaciół. Niech płoną w imię pamięci i na hańbę sprawców.
  Pozdrawiam.
 • @contessa 00:30:51
  Przyłączam się do podziękowań za Twoją wierność i systematyczność.

  Wczoraj w Katedrze oraz pod pałacem było nas może 4/5, co każdego 10 miesiaca. Śnieżyca iście syberyjska niejednego zatrzymała w domu.
  Po mszy św. już było bezwietrznie i bez śnigo-deszczu. Lekki mróz oblókł trotuar i jezdnie szklistą powłoką. Przeprosiłam idącą obok samotnie kobietę i zapytałam, czy możemy obie trzymać się siebie, odpowiedziala: mam 83 lata.
 • @sowa13 15:14:19
  Dziękuję za wzruszającą relację.
  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY