Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
227 postów 4862 komentarze

Dum spiro, spero...

contessa - widziane okiem skrzypka na dachu... Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

ABW sparaliżowana ! Czy to przypadek ??

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie wiem na ile ABW użądliła Tuska w Bąka Józka ale ekspressowe pozbawienie jej głowy przez premiera upatruję w tym, że ABW znalazła się „o jeden most za daleko”, a raczej o jeden most za blisko... tajemnic Tuska i Bąka

z Amber Gold razem wziętych.A może nie tylko Amber Gold ?

Nie wierzę, że premier dowiedział się o przekrętach w Amber Gold „z prasy” bo premier (choć Graś twierdzi, że jego szef nigdy nie kłamie) najczęściej  jedno mówi i zaraz robi coś zupełnie odwrotnego. Nie wierzę  bo ktoś, kto dowiaduje się z prasy, nie zna szczegółów i nie wie gdzie walnąć tak żeby się urwało. A Tusk walnął !  I niedługo się urwie co miało się urwać.

 

Mamy zatem afery na najwyższej półce, mamy również nagle sparaliżowaną ABW bo  co premier zrobił by pozbyć się problemu ? Ano zrobił rzecz najłatwiejszą i najszybciej wykonalną – na początek ukręcił Agencji łeb dymisjonując jej szefa! Potem już łatwo dokona eutanazji pod zgrabną nazwą reformy lub uzdrawiania służb specjalnych.

 

Coś takiego już przerabialiśmy np.z  36 SPLT bo jego żołnierze za wiele wiedzieli o swych szefach, a ci szefowie mogli za wiele wiedzieć o swoich szefach....

 

Ale miało być o zbiegach okoliczności....

Czytałam właśnie sobie w prasie, że przez 2 miesiące odbondaryczona ABW będzie jak mucha bez głowy bo co prawda tymczasowego szefa agenciaki już dostały ale programu uzdrawiającego służby specjalne to nie ma bo niby ma być dopiero za 2 miesiące. Wg mnie nie ma bo... nie miało być ! Jak na przykład nie miało być opancerzonej limuzyny dla Pana Prezydenta Kaczyńskiego na lotnisku w Smoleńsku bo kto miał wiedzieć to wiedział, że Pan Prezydent nie wyląduje. Ale to tak na marginesie bo tu ciśnie się  pytanie – jeśli programu nie ma to po jasny gwint Tusk tak szybko pozbył się Bondaryka, o którym sam dopiero co mówił, że zarządzał interesem  perfekcyjnie ? Przecież mógł Bondaryk jeszcze te dwa miesiące do programu grzać stołek...

 

Hmmmm.... Tak sobie pomyślałam, że... gdy nie wiadomo o co chodzi to należy iść następującym tropem – tam gdzie jest Donald Tusk, tam na pewno  jest i drugie dno !

No i.... chyba  rzeczywiście jest  bo dojechałam sobie do końca artykułu, a tam stało jak byk :

 

Dymisja szefa ABW zbiegła się z powołaniem do życia projektu Inwestycje Polskie i ogłoszeniem prywatyzacji polskich „narodowych sreber”: PKO BP, PZU, PGE i Ciech SA.

Czy to  zbieg okoliczności, przypadek ???

Może i tak bo wciąż słyszę z lewa i prawa, a zwłaszcza z lewa, że np. Smoleńsk to przypadek, że zbieg fatalnych zbiegów okoliczności, nawet sam pan prezydęt co chwila przekonuje, że tak jest ale z drugiej - pamiętam jak  ekonomiści w pomyśle Tuska i Vincenta, zwanym „Inwestycje Polskie” zaraz gdy stał się newsem, upatrywali i upatrują  piramidę pod egidą jej wysoko postawionych ojców. A oni akurat - zwłaszcza ten pierwszy – są  patronami świętej i nietykalnej przestępczości legalnej. I dlatego ABW trzeba było szybko unieruchomić  by nie przeszkadzała w kolejnej rozprzedaży polskich dóbr.

Jeszcze by się jakiejś afery doszukała, a tu narajony pod stołem klient już czeka za drzwiami i śłina mu z pyska na buty kapie bo takie smakowite kąski czekają....

//niezalezna.pl/36823-tusk-paralizuje-sluzby

KOMENTARZE

 • @night rat 14:27:22
  Witaj !
  Obserwuję "ruchy" wokół ABW, CBŚ itd. i mi się układa taki obrazek - te służby, które do tej pory miały uprawnienia np. badać korupcję na najwyższych szczeblach władzy, kontrolować ją - zostają udupione, natomiast ma nastąpić wzrost uprawnień komórek policji, a policja wiadomo - skierowana jest na obywateli. A nawet przeciwko nim.

  Czytam sobie właśnie po raz kolejny:
  "Komenda Główna Policji chciałaby w połowie roku wydzielić ze swoich struktur Centralne Biuro Śledcze i przekształcić je w jednostkę podobną do komend wojewódzkich. Aby to się stało, trzeba jednak zmienić w ustawę o policji. Odpowiedni projekt niedawno trafił do MSW."

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/44126-kolejne-zmiany-w-sektorze-bezpieczenstwa-cbs-ma-zostac-wydzielone-z-kgp-i-stac-sie-niczym-komenda-wojewodzka

  Pozdrawiam.
 • Razwietki toczą wojnę
  WSI, którego przecież "nie ma", znów pokonało SB, którego już też przecież "nie ma".
 • @Brodzisław 21:26:06
  Fenomen i.... cudów Tuska cd.
  ;);)
  Pozdrawiam.
 • @contessa 14:57:02
  Po co, przecież POLICJA , jak to wyjawiają notatki i reportaże, jest w prawie każdej toczącej się sprawie, tym właśnie organem który "zawaliŁ sprawę".
  Wiem z własnego przykrego doswiadczenia, że
  NIE TYLKO NIE MOŻNA OCZEKIWAĆ POMOCY od Policji,
  ale wręcz przeciwnie,
  TRZEBA się BRONIĆ PRZED AGRESJĄ POLICYJĄ i jej upadlającym traktowaniem ofiary.
  To jest już chyba "terror".
 • @night rat 01:59:34
  Ja tak sobie mędrkuję na podstawie własnych obserwacji. Może się mylę, jednak od "jakiegoś czasu" jestem uczulona na te "zbiegi zbiegów okoliczności i przypadków", które partię miłości wciąż hmmm... nękają i w które Polacy i świat mają uwierzyć.
  Można z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że zwłaszcza od 10 kwietnia 2010 Rzplita zbiegami okoliczności stoi, jednak mnie takie tłumaczenie nijak nie przekonuje bo dobry gospodarz dba by nic przypadkiem się nie działo.
  Pozdrawiam.
 • @night rat 01:59:34
  na marginesie dodam, że rok 2013 i 14 to lata kończące się całkowitym rozliczeniem wszystkich inwestycji wspomaganych ze środków unijnych, np. budowa kanalizacji i wodociągów itp.
  Jakie tam były przekręty to możecie sobie tylko wyobrazić, a jakie są problemy żeby te inwestycje pokończyć, ho,ho. Skąd to wiem, a bo jestem inżynierem, który z woli wykonywania swojego zawodu ma z tym styczność od ... hmm odkąd pamiętam.
  Nie wykonanie zaleconych przez UE założeń w systemie instalacji służących ochronie środowiska skutkować będzie oddaniem całej kasy, system działa na zasadzie "refakturowania", co wiąże się z mega licznymi kontrolami itp.
  Ilu "wójtów" się wywinie śmierci spod kosy, raczej niewielu, zważywszy na rozmach platformianego placu budowy.
  I nie o mega przekręty tu chodzi, ale o setki tysięcy mały inwestycyjek w gminach, tak sprawnie zarządzanych przez po i psl-owskich włodarzy. Intratnych synekur już dziś brakuje, nie ma ruchu ani w dół, (poniżej gminy to już tylko sołectwo chyba), ani w górę (tam walczą tytani).

  zaiste ciekawe czasy nadchodzą, a nowelizacja budżetu już 1 miesiąc po jego uchwaleniu, he he. Po takim "myku", każdy normalny naród zrobił by z rządzącymi pożądek, ale nie tu w polsze.
 • @Rudolf 14:58:49
  Nigdzie nie pisałam o oczekiwaniu pomocy od policji.
  Napisałam:
  "(...) natomiast ma nastąpić wzrost uprawnień komórek policji, a policja wiadomo - skierowana jest na obywateli. A nawet przeciwko nim."
 • @prof.Rivell 17:32:03
  Czyli... najciekawsze przed nami.
  Stąd ta nerwówka waadzy.
  Pozdrawiam z nadzieją, że porządki wkrótce się zaczną. Oby wiosenne ?
  Pozdrawiam.

  PS. W tej ostatniej kwestii trudno mi się wypowiadać bo nie mieszkam w Polsce i nie mam bezpośredniego spojrzenia na sprawy. Wiem tylko, że się coś gotuje... Może właśnie wiosna ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY