Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
227 postów 4862 komentarze

Dum spiro, spero...

contessa - widziane okiem skrzypka na dachu... Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Jaja Świętego Mikołaja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdzie ? Na choince oczywiście ! Jeśli ktoś myśli, że św.Mikołaj jest tylko jeden na cały świat, albo że go nie ma wcale, to grubo się myli bo np. taka Polska swego osobistego św.Mikołaja ma.

 

Może tak całkiem święty to on nie jest ale cuda to potrafi wyczyniać. Oj, potrafi ! Nie aktywuje się tylko  6 grudnia lub w wieczór wigilijny bo pracowity jest i działa aktywnie przez okrągły rok. A nawet od lat pięciu. W zależności od okoliczności nazywa się słońce Peru, gwiazda Kaszub, księżyc Dolomitów, niektórzy nawet Mojżeszem go zwą... Krótko mówiąc -  polskim św.Mikołajem jest premier Donald Tusk.

Mikołajki co prawda już za nami ale święta dopiero będą, więc wszędzie nastrój świąteczny dominuje – czy to w reklamach tv, czy w placówkach handlowych, gdzie nie spojrzysz – święta, święta, święta ! A już na ulicach to autentyczny szał. Byłam kilka dni temu w kraju gdzie cytryna dojrzewa, znaczy się w Grecji bo ta z pieśni Moniuszki „Znasz li ten kraj” to akurat w Italii dojrzewa. Obłęd – np. w Dramie oleandry kwitną na potęgę ale choinkowe światełka na nich migają i bombki też wiszą, na deptaku w Salonikach to tylko na chlupiące o betonowe nabrzeże morze siatki światełek nie rzucili, za to palmy całe w świątecznej iluminacji. Bardziej na południe drzewka pomarańczowe i mandaryny tak samo. I oczywiście wszędzie choinki – od miniaturek po 3-4-metrowe kolosy. Chyba z importu bo jakoś rosnących świerków to nigdy w Grecji jakoś nie widziałam. Może nie zwróciłam uwagi, ale mniejsza z tym bo nie o greckim, a o polskim nastroju świątecznym chciałam...

Oto czytam sobie w prasie o rozmachu, z jakim polscy włodarze zabrali się by w tym roku o nastrój świąteczny Polaków zadbać.  Weźmy na ten przykład taki Gdańsk – prezydent Adamowicz szarpnął się na całe 260 tys. złotych. W sumie jest to bardzo mało (o czym zaraz się przekonacie), no ale znamy jego fascynację Leninem, zatem jasne jest, że nie zainwestuje w jakiegoś Dziadka Mroza, a tym bardziej w św.Mikołaja, choinki i takie tam duperele bo ważniejsza dla niego jest reaktywacja i stanie na straży kultu wodza rewolucji... Łódź jest lepsza od Gdańska - ponad 376 tys. na świąteczne pierdółki. Zaszalał  Wrocław – 963 tys. złociszów  ale przebiła go bufetowa - dała czadu na prawie dwa melony, no ale - wiadoma rzecz , stolica !

Nie wiem tylko czy powyższe sumy odnoszą się do samych akcesoriów czy włączają również koszta prądu bo było nie było, świąteczna dekoracja ma upiększać polskie place i ulice do końca stycznia....

Ale OK, choinki itd. już obskoczyłam, zajrzyjmy co POD choinki, bo to przecież też ważne.

Nasz drogi Bronisław bardzo zadbał o swoich by godnie powitali święta. Na zeszłe nie mogli narzekać bo dostali świąteczną zapomogę w postaci premii na ogólną sumę 5.3 miliona co na łebka wynosiło po 16.7 tysiączka. Jak w tym roku ? Ano póki co pan prezydęt już rozdał ponad dwa melony, a konkretnie 2 coma 4 mln co po podzieleniu wyszło na głowę po 7.46 bańki.

Co by tu nie mówić, sumki te na kryzysowe nijak nie wyglądają, a do końca roku jeszcze trochę i na pewno jeszcze jakieś zaskórniaki od Vincenta Bronisław wyharata  to uda się jakoś sumki zaokrąglić , a nawet okrągłość przeskoczyć.

Dobry, chojny pan ten nasz prezydęt !

Premier Tusk póki co milczy w temacie ale krzywdował swoim na pewno nie będzie. Jak dodamy do tego sakramentalne „rząd sam się wyżywi” to na pewno premierskie premie przebiją te belwederskie....

A co dla Polaków  pan prezydęt i pan premier? Ano wszystkim po równo bo oni do bulu sprawiedliwi są i faworyzować nikogo nie będą, dlatego zrobią wszystko by się np. leming na mochera nie boczył. W końcu czas Świąt to czas na podanie sobie ręki do zgody, prawda ?

Zatem - każda Polka i każdy Polak dostaną od wybrańców narodu pod choinkę....

 

...śliczny, tłuściutki rządowy

paluszek środkowy.

A kto niekontent z gawiedzi –

seryjny go nawiedzi

albo dostanie coś w stylu

zgrabnej pałeczki trotylu.

Hej !

 

 

 

Oczywiście bonusy na Nowy Rok również  będą. Oto jeden z nich :

//www.youtube.com/watch?v=3C4k4Bc7klQ&feature=player_embedded

 

Polsko - Wesołych Świąt !!!!
Twój rząd

 

 

//niezalezna.pl/35460-miliony-zlotych-za-swiateczny-nastroj

//www.fakt.pl/Prezydent-wyplacil-gigantyczne-nagrody-Jakie-nagrody-dal-Bronislaw-Komorowski-Prezydent-Bronislaw-Komorowski-dal-urzednikom-nagrody-,artykuly,190601,1.html

Foto wprowadzające - www.zseg.cieszyn.pl

Foto - www.duska2710.pinger.pl

 

KOMENTARZE

 • ...
  "Może tak całkiem święty to on nie jest ale cuda to potrafi wyczyniać. Oj, potrafi ! Nie aktywuje się tylko 6 grudnia"


  Święty Mikołaj JEST święty. A Jego Święto jest WYŁĄCZNIE w dniu 6 grudnia. Żadne zaklęcia czy filmy o kewinie tego nie zmienią. Przekazy o Wigilii opisują WYŁĄCZNIE radość z ubierania choinki i z nadchodzącego karnawału. Boże Narodzenie jest świętem radości.
 • @korwinista 19:14:21
  Cytat eksponowany w komentarzu jest wytrącony z kontekstu. Po co ? By wypaczyć mój tekst ?

  Nigdzie o żadnym Kevinie nie wspominałam...
  Proszę - bez nadinterpretacji i wolnych wariacji !

  Przekazy o cudach wigilii nie wzmiankują o jakichś karnawałach,zatem to kolejna komentarzowa nadinterpretacja, a nawet manipulacja. Komu/czemu ma służyć ?
  Pozdrawiam.
 • @contessa
  W święta będę ćwiczył paluszek u nogi ! Trudne, kurcze, bez kleju !
 • @cyborg59 23:03:01
  Spróbuj w lustrze. W kleju może być trotyl.
  ;);)
  Pozdrawiam.
 • @contessa 22:47:22
  Z jakiego kontekstu? Zasadniczo jest to tekst wprowadzający czyli ustalający konwenans. Nawet jeśli dalsza część tekstu utrzymana jest w formie ostrej ironii nie wolno utrwalać u czytelników FAŁSZYWYCH stereotypów.Używanie kalek wrogów chrześcijaństwa służy tylko im. A ten zapijaczony grubas z Laponii (patrz foto) PODOBNO dający prezenty pod choinkę na pewno nie jest świętym Mikołajem. W tradycji chrześcijańskiej choinka występuje jako byt samoistny bez ŻADNYCH konotacji ze świętym Mikołajem. Choinkowe prezenty są wyłącznie produktem MARKETINGU. Sama choinka jest symbolem obfitości. PO TO JĄ UBIERAMY I OZDABIAMY. W PRZYGOTOWANIACH ŚWIĄTECZNYCH wszystko MA SWÓJ CEL I SYMBOLIKĘ.
 • @korwinista 05:31:21
  Uczepił się Pan fotki, a tekst jest o zupełnie czymś innym, z czego mi wynika, że na Panu zupełnie nie robi wrażenia, że pieniądze są marnotrawione - nie widzi Pan, że tylko w 4 miastach dekoracja świąteczna pochłonęła ponad 3.5 mln zł, a ile to jest w skali całej Polski ? Tymczasem szpitale zdychają i Polacy zdychają, a Pan mi tu pieprzy i poucza o symbolach !

  http://www.youtube.com/watch?v=7Ng-MSPVNrg&feature=player_embedded
 • @contessa 12:31:18
  Czepiam się ZŁA wszędzie gdzie występuje. Waćpani nie widzi nic złego w utrwalaniu fałszywych tradycji. A ja TAK. Nawet w tak błahych artykulikach. Gdybym się godził na marnotrawstwo publicznych pieniędzy na pewno nie zwał bym się ~korwinistą, Waćpani jest znaną PiSuardessą i z tego pani artykuliku wyziera zawiść że kasę dostają ONI a nie NASI. Szpitale, żłobki, szkoły, noclegownie to sprawa lokalnych społeczności a nie PAŃSTWA. To że brakuje na te instytucje pieniędzy jest pochodną woli Narodu. Chcecie mieć takie państwo to macie.
 • @korwinista 14:01:39
  Mój wpis nie jest o tradycjach, zatem Pan trolluje tu swymi komentarzami !
  Proszę założyć bloga i na nim walczyć o zachowanie polskich tradycji.

  Co to znaczy - "Waćpani jest znaną PiSuardessą"....????

  To jest coś o mnie o czym ja nie wiem, natomiast Pan wie. Ciekawe, bo powinno być odwrotnie.
  To jednak oznacza dwie rzeczy - albo jest Pan producentem plotek, albo kurierem na usługach tegoż producenta.

  Nie jestem ani znana, ani nie jestem pisuardessą i nie pretenduję, natomiast pierdoły Pan pisze -

  "(...) z tego pani artykuliku wyziera zawiść że kasę dostają ONI a nie NASI. Szpitale, żłobki, szkoły, noclegownie to sprawa lokalnych społeczności a nie PAŃSTWA."

  Właśnie - szpitale, żłobki, szkoły, noclegownie to sprawa LOKALNYCH SPOŁECZENSTW, a zatem również sprawa LOKALNYCH WŁADZ ! Tymczasem te lokalne władze wydają ciężkie pieniądze na świąteczne dekoracje podczas gdy sprawy ważniejsze leżą bo to właśnie tych WŁADZ LOKALNYCH, odpowiedzialnych m.in. za swe szpitale - to ich szpitale padają itd., itd., itd.

  Nie obchodzi mnie w CZYICH rękach jest kasa. Obchodzi mnie, że jest IRRACJONALNIE WYDAWANA - za te ponad 3.5 mln Gdańska, Łodzi, Wrocławia i Warszawy na świecidełka, o których piszę w moim błahym artykuliku, można było wspomóc np. Centrum Zdrowia Dziecka.

  Nie muszę chyba dodawać, że taki zastrzyk finansowy to byłyby pieniądze również utopione w błoto bo póki durni politycy tworzą durne reformy to w tej naszej Polsce burdel będzie trwał w nieskończoność.

  Tu trzeba leczyć przyczynę, a nie skutki !

  Uprzedzam, że następny komentarz nie na temat wytnę, a autora zbanuję !
 • @night rat 02:11:43
  To nie są grosze. Spójrz - 4 miasta to ponad 3.5 mln wydatek.
  Tylko 4 miasta !
  A gdzie reszta Polski ?
  Przecież w innych miejscowościach też jakieś pieniądze na ten cel będą wydane. Niech nawet część ich pochodzi od sponsorów to i tak są to pieniądze wystrzelone w Kosmos bo świecąca na ulicy choinka nie zastąpi brakującej kroplówki w upadającym szpitalu i ktoś może umrzeć przez to.

  O to mnie szlag ognisty trafia.
  Już nawet nie chce mi się dodawać do tego premii premierskich i prezydęckich bo najchętniej... bym im wszystkim po pałce trotylu w dupę wsadziła i podpaliła.
  Już nie mogę patrzeć na ten tuski burdel !

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY