Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
227 postów 4862 komentarze

Dum spiro, spero...

contessa - widziane okiem skrzypka na dachu... Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Kiełbasa premierska trotylówka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z pamiętnika młodej wykształconej z dużego miasta.

 

Puścili na święta w Biedronce.... Na etykiecie pisało „kiełbasa premierska - trotylówka, 6.99 zł/kg”, no to kupiłam 3 pęta. Cena przystępna (a mówią, że za Tuska drożyzna), kolor fajny – brązowy, znaczy się dobrze uwędzona... Siedzę i medytuję co z tą kiełbasą, może do bigosu ? Akurat wrócił z pracy mój stary i mówi, że we Wigilię możemy se  z niej grilla pod choinką zrobić i będzie fajnie, prawie jak na działce.

Siedzieli my se tak aż sąsiad spod 12-ki wpadł spytać jak zabić karpia. No  to ja mówię – najlepiej pałką, może być policyjna, mają tera takie teleskopowe, jak przypieprzysz to trup na miejscu ale śladu nie zostawia. Może być też od tego noooo.... bejsbola czy jak mu tam,  ale może by  tak karpia najpierw  tą kiełbasą  premierską poczęstować ? Niech się ryba przed śmiercią godnie rozerwie, nie będzie jej żal umierać...  

Poleciał do domu po karpia, po drodze wstąpił do sąsiada, policjanta z CBŚ żeby mu pożyczył pałkę. Traf chciał, że policjant akurat przyniósł do domu szpektometr MO2M, cuś chyba kombinował czym by tu rozerwać teściową, bo miała mu się zwalić na święta z Sylwestrem. Że co – ten Sylwester mąż albo kochanek ? Nie, nie ! Chce na Sylwestra zostać tylko nie uprzedziła czy tego co idzie, czy w następnym roku bo raz  już mu taki numer wywinęła -  przyjechała na chwilę i siedziała 2 lata, a chłopisko miało piekło w domu. Wziął ten szpektometr z pracy by sprawdzić ile trotylu upchać do szminki co  jej  kupił pod choinkę by jak cuś ten tego bum, no to żeby wyszło, że to szminka, nie trotyl...

No i jest już ten karp, pływa se w wannie, przyszedł też ten sąsiad policjant. Ze szpektometrem przyszedł bo ciekawy  czy jak go do karpia przytknie to wyświetli się pasta do butów czy perfumy. Pan prokurator Szeląg tak powiedział, widziałam w telewizji, w wyborczej też tak pisało, znaczy się to prawda...

Stary poleciał po jeszcze jednego sąsiada, takiego Wojtka w sąsiedniej klatce. Fajny facet, poszukiwacz skarbów, tośmy siedli strzelić  po kielonku bo okazja jest. Wojtka nie było bo znów pojechał w takie jedno miejsce zanim archeolodzy je rozgrzebią,  to  poszli my do łazienki. Sąsiad policjant zaczął łaskotać karpia  szpektometrem, karp zawierzgał  ze śmiechu aż  sąsiadowi szpektometr wleciał do wanny bo tak te jony  razem z karpiem waryjowały, ale na dyspleju wyświetliło się jak byk – TNT, czyli trotyl, naturalnie trotyl ! W karpiu i we wodzie !

Karp cały happy  się zrobił jak by mu tajski masaż zgraja skośnookich lasek robiła, no tośmy se posiedzieli  w łazience, flaszkę dokończyli i pogadali aż dojdzie do siebie ale sąsiad mówi - no dobra, stara na mnie z patelnią czeka, dość tych pieszczot panie karp, prosimy do stołu.... Położylim go elegancko na półmisku, podsuwamy mu tą kiełbaskę premierską  pod pyszczek, a on ślipia wybałusza, wasikami kręci, w końcu raczył pół pęta  połknąć. Rozanielił się, pełna nirwana aż nagle zaczął się ksztusić, charczeć, oczy mu na wierzch wylazły i nagle... jaaaak nie pierdyknie ! Aż żem z krzesła spadła, sąsiada - tego od karpia - wywiało na schody, mojego na balkon, a policjant wisi z kawałkiem granata w zębach koło żyrandola, uczepiony  wbitego w  sufit szpektometra. W pokoju Sajgon, z karpia   pasztet. Jak nam kiedyś kot nasrał na włączony wentylator nie wyglądało tak źle. Myślę se - ładnie się rozerwał, qrna ! Zamiast świąt  - remont. Bo kiełbasy premiera mi się zachciało !

 

Szkoda, że Wojtka nie było w domu. Mogliśmy zanim zaczniem tą trotylówkę konsumować, sprawdzić ją wykrywaczem metalu.

Bo Wojtek ma...

KOMENTARZE

 • @contessa
  I nie ma się co dziwić, ze Polacy są tacy mocno wybuchowi, bo przecież karmieni są "trotylową kiełbachą"
 • @contessa
  Mówisz w biedronkie ją rzucili? To lete...
 • @35stan 19:49:12
  Polacy mocno wybuchowi ???
  Bardziej sprawiają wrażenie jakby w kiełbachach był fenobarbital albo co najmniej brom.
  Pozdrawiam.
 • Masz Wać Panno wszelakie talenta
  Myślałem, ze już dzisiaj się nie uśmiechnę, a tu proszę
 • @jazgdyni 19:52:03
  A ja mam dość wszystkiego co ma Tuska w tle !!!

  Limerykopozorną formą pojadę bo w Polsce tuskiej wszystko jest już tylko pozorem...


  Pozór

  Łżekiełbasy łżepremiera
  robią z Polaka frajera -
  nawet w burdelu łżekurewki
  wmawiają, że w ch... marchewki
  Donald zmienia. Cud premiera jak cholera !

  Pozdrawiam.
 • @contessa 20:33:01
  No tak. Na karpia - pół petka starczy.
  A w przeliczeniu na teściową?
  Nie jestem za mocny w rachunkach, a chciałbym wiedzieć ile mam zainwestować.

  ;-)))

  PS. No, nie spodziewałem się po Pani.
 • @Bogdan 20:21:23
  Miło. :):)
  I dziękuję !
  Twój uśmiech to znak dla mnie, że nagłe chorobowe w nieobyczajnych, prawdę mówiąc - nieludzkich warunkach (może o tym kiedyś napiszę), nie zdołało wytrącić mnie z mojej "polskiej nienormalnej" formy. ;);)

  Pozdrawiam.

  PS. Apel do wszystkich - nie chorujcie w Grecji !!!!! Wszędzie, tylko nie tam !
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:01:49
  "Inspirował" mnie dziś płk Szeląg, nic na to nie poradzę...

  Mniemam, że nie odmówi eksperckiej opinii w kwestii "A w przeliczeniu na teściową?".
  ;);)
  Pozdrawiam.
 • @night rat 22:44:38
  Ja o jednorazowym obuwiu bym nie wspominała... Z ostatnią drogą się kojarzy, a rządowi Tuska tylko o to chodzi - wysłać Polaków na łono Abrahama jak najszybciej by kolesiom rządziło się godnie i dostatnio.
  Pozdrawiam.
 • Ja zbadałem pastę do zębów spektrometrem
  Najnowsze żarciki po wystąpieniach prokuratury ws. trotylu.


  Ja zbadałem pastę do zębów spektrometrem a tam ....trotyl

  Rysuje się powoli linia obrony Brunona K. Chciał przywieźć do sejmowej Hawełki zapas kiełbasy.

  ***PILNA DEPESZA*** Departament Stanu USA po raz kolejny zażądał od Teheranu zaprzestania programu produkcji pasty do butów.
 • @contessa 21:06:01
  Złamałem nogę na Cyprze. To też taka Grecja. Zdrutowali mi w szpitalu. Po tygodniu wysoka gorączka. Na szczęście w Libanie prawdziwi fachowcy naprawili błędy greckich kolegów. Makabra.
  Nie chorujcie w Grecji i na Cyprze !

  Ps. Limeryk odpowiedni dla tuska.
 • Poleciałam,ale już wykupili
  Podobno była kolejka
 • @contessa 20:09:08
  [Gowin powiedział, że „gdyby doszło do wybuchu, to byłby trotyl spalony”.] - tą wypowiedzią potwierdził tylko swój infantylizm, analfabetyzm i to, że nigdy nie powinien pełnić funkcji, którą pełni jak i oddać dyplom uczelni wraz z świadectwem maturalnym bo kompromituje siebie i tych co go uczyli i te dyplomy mu wystawili. EXPLONIX - Podstawowe zastosowania:..... Czuła identyfikacja materiałów po ich wybuchu w wyniku analizy resztek po wybuchu. www.transactor.pl TRANSACTOR Sp. z o.o. 00-215 Warszawa ul. Sapieżyńska 10 tel/fax 22 635 59 02 Pzdr!!!
 • @contessa 20:09:08
  https://www.google.com/search?q=EXPLONIX&hl=pl&client=ubuntu&hs=ydK&tbo=u&channel=fs&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=D_nBUPbsB5ODhQeDqoDwDg&ved=0CEQQsAQ&biw=800&bih=408
 • @Kula Lis 62 15:12:46
  https://www.google.com/search?client=ubuntu&channel=fs&q=EXPLONIX&ie=utf-8&oe=utf-8
 • @Kula Lis 62 15:12:46
  http://www.rsdynamics.com/main.php3?s1=products&s2=explosiv&s3=explonix
 • @Kula Lis 62 15:16:15
  Cieszę się, że znowu piszesz.
  Nic nie wiem, jak się skończyło z twoją sprawą w sądzie. Czy już gdzieś
  o tym pisałeś?
  Pozdrawiam
 • @Kula Lis 62 15:16:15
  Hmmmm... Gowin. Kolejny minister z "adekwatnym" do stanowiska wykształceniem - wg i dla Tuska "odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu" i kolejny jego pomocnik w legalizacji przestępczości legalnej w Polsce, a dla Polski kolejny wrzód na dupie i złamany... szeląg.
  To jakby tyle w temacie.
  W odpowiedzi na Twoje linki :

  http://niepoprawni.pl/files/images/Szelag_Martynka_s24.preview.jpg

  Pozdrawiam.
 • @Kowalsky 00:28:48
  "O wczoraj na ekranach stacji telewizyjnych trwa festiwal spektrometrów. A te mimo zaklęć prokuratury nic chcą reagować na pastę do butów.

  W kanałach informacyjnych TVN 24 i w TVP Info – przeprowadzono na żywo eksperyment. Zbadano spektrometrem m.in. kanapkę i pastę do butów. Urządzenie nie zareagowało."

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/42137-spektrometry-na-wizji-nie-sluchaja-zaklec-prokuratury-nie-pikaja-przy-zetknieciu-z-pasta-do-butow

  Urządzenie nie zareagowało ale ciekawe jak zareaguje Tusk na te medialne jaja, bo przecież one jego dotyczą - nie byłoby Tuska, nie byłoby Smoleńska, a jak nie byłoby Smoleńska to taki płk Szeląg by go sobie z nudów przekładał z jednej nogawki do drugiej i nie byłoby trotylowych jaj.

  Pozdrawiam.
 • @night rat 02:39:31
  Głowę daję, że nie. "Po co ?".
  To dyżurne pytanie tych zdolnych prokuratorów... Prawdziwi fachowcy z nich.
  Ekshumowanych ciał również nie badano bo bodajże gadaczka Rzepa powiedział, że nie wniosłoby to niczego do śledztwa. Cytuję z pamięci ale jakoś tak powiedział.
  Rentgen też nie wniósłby nic nowego do ich śledztwa...
  Szkoda gadać !
  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY